Kiedy stosować stabilizator nadgarstka

Kiedy stosować stabilizator nadgarstka

Orteza stosowana w zespole cieśni nadgarstka

Problemy ze stawami mogą pojawiać się z różnych przyczyn i niezależnie od wieku. Obecnie gips nie jest jedynym sposobem na ustabilizowanie stawu. Coraz częściej stosowany jest stabilizator nadgarstka, który jest bardzo skuteczny podczas rehabilitacji.

Usztywniacz i stabilizator nadgarstka

Usztywniacz nadgarstka unieruchamia staw w pozycji funkcjonalnej, co pozwala na pełny ruch w stawach śródręczno-paliczkowych i między-paliczkowych. Stosuje się go przede wszystkim u osób z zespołem cieśni nadgarstka, reumatoidalnym zapaleniem stawów, bólem nadgarstka, a także jako unieruchomienie po zabiegach operacyjnych w obrębie nadgarstka oraz jako kolejna fazę leczenia złamań nasad i przynasady dalszej kości przedramienia.

Elastyczny usztywniacz na nadgarstek stosowany jest w łagodnych urazach nadgarstka oraz kciuka. Sprawdza się w profilaktyce przeciążeń nadgarstka, chroni nadgarstek podczas aktywności sportowych oraz zawodowych. Doskonale spełnia swoją rolę przy reumatyzmie - pomaga utrzymać naturalną temperaturę ciała, poprawia krążenie, zmniejsza ból oraz umożliwia szybsze leczenie urazów.

Ortezy nadgarstka w ofercie Qmed

W przypadku poważniejszych urazów ortezy nadgarstka stosuje się również w dalszych etapach leczenia, jak po zdjęciu gipsu. Ręka po dłuższym usztywnieniu jest słaba, tym samym staje się bardziej podatna na różne uszkodzenia i przeciążenia. Aby zabezpieczyć kończynę przed powstaniem powikłań stosuje się właśnie różnego rodzaju zaopatrzenie ortopedyczne – od elastycznych opasek nadgarstkowych, przez ortezy i stabilizatory nadgarstka, aż po profesjonalne aparaty na dłoń. Dobór odpowiedniego usztywniania zależy od wielu czynników: od rodzaju złamania, stanu kończyny po zdjęciu unieruchomienia (należy ocenić, czy doszło do całkowitego zrostu kości, czy też nie), a także od tego, jak będzie ono stosowane w przyszłości - na przykład do pracy lub uprawiania sportu.

Zaletą takich usztywniaczy jest pełna stabilizacja kończyny, a także możliwość prowadzenia dalszej rehabilitacji i jednoczesne bezproblemowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Dzięki ich stosowaniu można poradzić sobie z problemami nadgarstka. Każdy przypadek należy najpierw skonsultować z lekarzem, który najlepiej oceni stan naszego stawu i zaleci nam odpowiednie leczenie.

QMED SPORT QMED SPORT
W tym dziale udowadniamy, że jesteśmy marką wspierającą sport. Przybliżamy sylwetki sportowców, trenerów, kluby oraz wydarzenia sportowe w których...
More detail
QMED PORADNIK QMED PORADNIK
Ciekawostki, filmy, absorbujące artykuły o zdrowym stylu życia, profilaktyce czy radzenia sobie z dolegliwościami. Informacje pomocne zarówno pacjentowi,...
More detail
QMED INFO QMED INFO
Informacje o marce Qmed którymi chcemy się pochwalić. Przekonujemy się dlaczego warto z nami współpracować. O marce Qmed Nagrody Referencje...
More detail